Úvodní stránka » Vzdělávací a ozdravný program

Naším cílem je nízká nemocnost a dobrá příprava
pro vstup do základní školy
Výchova a vzdělávání probíhá v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem předškolního vzdělávání.
Umístění mateřské školy v klidném prostředí nabízí mnoho možností k vycházkám, sportovnímu vyžití, prostředí krásného dřevohostického zámku mohou děti s paní učitelkou navštívit kdykoliv v průběhu dne. Městys Dřevohostice není velkým městem se znečištěným popílkem a smogem, ale ani malinkou vesničkou s mizivými možnostmi.  Zřizovatel MŠ Městys Dřevohostice školku podporuje a spolupracuje maximální měrou na jejím rozvíjení. Pořádá mnoho kulturních a sportovních aktivit, kterých se děti MŠ účastní.  I toto je důležitý aspekt v jejím dalším fungování, které se pojí ruku v ruce s úspěšným dosahováním našich cílů. Tím hlavním je zdravé a spokojené dítě, které s radostí přichází do MŠ a spokojené odchází domů.

 

skolkavcelka

skolkavcelka

skolkavcelka

Výhody naší školky:
  • čisté ovzduší nezatížené automobilovou dopravou, v zimě máme čistý sníh bez městského popílku
  • budova MŠ je obklopena rozsáhlou zahradou
  • v zimním období velký výběr kopců na sáňkování
  • v létě za příznivého počasí snídáme a svačíme venku
  • děti mohou využívat kuchyň (např. samy si připraví těsto na perníčky, které paní kuchařka upeče)
  • udržujeme staré zvyky a obyčeje
  • spolupracujeme s dětskými lékařkami a alergoložkou, logopedickou ambulancí - klinické logopedie, pedagogicko-psychologickou poradnou aj.
 

Od pramínku k řece…..
je pojmenování školního vzdělávacího programu naší MŠ, ale je to také vyjádření naší cesty, našich cílů a záměrů. Tak jako řeka začíná malinkým pramínkem, tak i školka je jedním z prvních krůčků dítěte do velké řeky poznání. Někdy je plavba lehounká a jindy je třeba bojovat s velkou vlnou. I to je život dítěte, nejen dospělého. I ono má své radosti i starosti. A tak přejem našim dětem, aby se jim plavba s námi na naší řece poznání líbila.